Guide

Pircēja rokasgrāmata

 
Logi  no paaudzes uz paaudzi un pastāvošā ekonomija
 
Logu un durvju iegādei jābūt uz vairākiem gadiem. Izlemjot samaksāt lielu naudas summu nosākumā jānotic kam, par ko un pie kā tā nauda nonāks un kādus logus un durvis saņemsiet. Mūsdienu tirgus piedāvā plašu logu izvēli par dažādām cenām. Tomēr jāatceras, ka ne visi logi ir vienādi, kaut arī zema cena liekas pievilcīga, bet parasti tā ir saistīta ar logu sliktu kvalitāti. Izlemjot nopirkt „lētus logus” jāņem vērā to, ka tie var būt kaut kādā ziņā nepilnvērtīgi: plāns „novārdzis” profils, bez armatūras vai plāns tērauds armatūrā, zemas kvalitātes gumijas, nepilnīga furnitūra, siltumnoturīgā stikla pakete, atbilst tikai tās nosaukumam, bet ne tā īpašībām utt. Jebkura ražotāja „ekonomija” vienmēr atspoguļojas uz produkcijas kvalitāti un izturību, kā rezultātā produkcijas mūžs ir īss un kalpo samērā neilgi, kā arī rodas, lieli siltuma zudumi kādēļ pieaug ēkas apkures rēķini. Piedāvājam dažus aspektus, uz kuriem būtu jābalstās un jāņem vērā izvēloties logus.
 
Ražotāja pieredze un profesionalitāte
 
Bieži gadās tā, ka tirgū parādās jauns uzņēmums, kurš piedāvā klientiem neticami lētus logus un durvis. Bet tikai pēc pāris gadiem izrādās, ka uzņēmums beidz pastāvēt, atstājot savus klientus ar savām radušām problēmām un grūtībām, kas rodas ar produkcijas zemo kvalitāti. Uzņēmums DELTA tirgū pastāv no 1991 gada. DELTA logi tie irgreenline logi – bez svina un unikāli. DELTA visaugstāko logu un durvju kvalitāti apstiprina vairāki sertifikāti. Mūsu ražotie logi un durvis atbilsts Trocal, Kommerling un KBE kvalitātes un tehnoloģijas rekomendācijām un pilda visas prasītās ES normas. Kā viens no nedaudzajiem uzņēmumiem PVC logu un durvju ražošanā DELTA jau vairākus gadus izmanto kvalitātes vadības sistēmu, kura apstiprinās ar sertifikātu ISO 9001:2000. Mūsu logu un durvju augstais kvalitātes līmenis, ļauj veiksmīgi eksportēt mūsu produkciju prasīgākajā Eiropas tirgū – Vācijā, kā arī citās ES valsts tirgos.
 
Loga profils griezumā
 
PVC profils, no kura izgatavoti rāmji un vērtnes, ir pati galvenā logu un durvju sastāvdaļa. Tieši no tā būs atkarīgs vai logs būs izturīgs, vai neizlieksies, kā arī vai pasargās no aukstuma un trokšņiem. Ļoti svarīga ir profila ārējo sienu biezums, jo tieši no tā ir atkarīgs loga stingrums. Labas kvalitātes logos šim parametram jābūt 3 mm. Tikai šāda biezuma izmantotais profils garantē, ka pēc dažiem gadiem logi nesāks izliekties.
Vajājot zemas cenas daži uzņēmumi ražo logus pēc tā sauktā „novājinātā” profila sienu blīvumā aptuveni 2,5 mm vai pat vēl mazāk. Šāda profila sienas blīvums nenodrošina loga stūra neizliekšanos. Pēc laika rodas problēmas ar šāda loga aizvēršanu un atvēršanu. Visbiežāk šādas problēmas rodas balkona durvīm, jo tieši šīs durvis tiek pakļautas vislielākai slodzei.
DELTA greenline logus izgatavo no biezsienu greenline profila ar paaugstinātu stingrumu, kas garantē aptuveni 30 gadus ilgu ekspluatāciju. Tie ir oriģinālie vācu bezsvina profili Trocal, Kommerling un KBE. Augstās kvalitātes profils kombinācijā ar pieredzējušo ražošanas procesu uzņēmumam DELTA ļauj eksportēt saražoto produkciju uz vācu tirgiem, ko nevar izdarīt daudzi citi uzņēmumi jo izmanto logu izgatavošanā lētus un nekvalitatīvus komponentus, kurus ražo Polijā un kuri ir paredzēti Rietumeiropas nabadzīgām valstīm.
 
Armēšana
 
PVC profilam iekšā atrodas pastiprinājums no cinkota tērauda, kurš uzlabo visa loga stingrumu un izturību. Ir jāpievērš uzmanība tam, ka ne visos PVC logu stūros ir cinkotais pastiprinājums, jo tas beidzās tieši pirms stūra. Un tieši tāpēc stūris gatavā logā ir visvairāk delikāts un pakļauts izliecei. Par tā izturību atbild profila sienas biezums, materiāla kvalitāte, no kuras tiek izgatavots profils, kā arī profila augstums. Daži uzņēmumi ekonomijas nolūkā neizmanto pastiprinājumus vai uzstāda tērauda pastiprinājumus tikai montēšanas cilpas vietās vai arī izmanto plānus pastiprinājumus, kas negarantē loga nepieciešamo stingrumu un izturību. DELTA logos tērauda pastiprinājumi ir 1,5 mm biezi un atrodas visos rāmja un vērtņu profilos, kas garantē paaugstinātu stingrumu un ilgstošu izturību.
 
Gumijas, stikla paketes, furnitūra
 
Izņemot pielietotā PVC profila kvalitāti, kurš ietekmē galaprodukta izturību un cenu, svarīgs elements ir arī gumijas, stikla pakete un furnitūra. Daudzi uzņēmumi uzskata gumiju kā galaprodukta sastāvdaļu par maznozīmīgu elementu. Tie izmanto zemas kvalitātes gumijas, melnās krāsas, kuras logu mazgāšanas procesā atstāj švīkas, nenoturīgas pret atmosfēras dažādiem apstākļiem, bieži pat nezināmas izcelsmes. Tādas gumijas ražotāji pat piegriež un ievieto loga profilā ar roku. Šāda procesa rezultāta var būt izmantotas neprecīzi izmērītas gumijas, kas īsā loga ekspluatācijas laikā var novest līdz tam, ka gumija sprēgās un/vai izlieksies. Visos DELTA greenline logos vienmēr tiek izmantotas oriģinālas vācu gumijas, kuras ir izgatavotas tajā pašā rūpnīcā kur PVC profili, kā arī tiem ir vienāds ekspluatācijas termiņš veidojot galaproduktu. Gumijas logos tiek ievietotas ar speciālu ierīču palīdzību un tiek grieztas pēc noteiktiem izmēriem kopā ar profilu, kas vienmēr garantē precīzu piegriezumu un garumu. Visos DELTA baltos logos tiek izmantotās pelēkas krāsas gumijas no termoplastiskā elastomēra TPE ar lielisku elastīgumu un izturību pret saules stariem un svārstīgām temperatūras maiņām. DELTA greenline 88+ logi standartā ir aprīkoti ar stikla paketi no 3 stikliem, kur divi ir selektīvie stikli ar siltumvadīšanas koeficientu U=0,6. Tie nodrošina labāku aizsardzību ēkām pret aukstumu, papildus nodrošinot par 25% mazākus siltuma zudumus salīdzinoši ar logiem, kur izmantoti 5-kameru profili ar stikla paketes koeficientu U=1,0. Vācu uzņēmuma GU furnitūra UNI-JET ir ar paaugstinātu izturību pret koroziju, tā saukto titāna, tiek izmantota mūsu logos kā standarta elements. Šāda veida furnitūrai ir vismaz viens pretuzlaušanas elements, kā arī mikroventilācija, kas nodrošina ēkā attiecīgo gaisa cirkulāciju un logi nesvīst.
 
DELTA logi – prieks daudziem gadiem
 
Vecai parunai „skopais maksā divreiz” - izgatavojot logus un durvis ir svarīga nozīme. Augsta kvalitāte un izturība diemžēl maksā dārgi, nevis kaut cik. Pateicoties tam, ka uzņēmums DELTA logu un durvju ražošanā izmanto augstākās kvalitātes profilus, furnitūru un citus elementus, uzņēmumā DELTA saražotie greenline logi un durvis ir augstākās kvalitātes, un daudzu gadu garumā pildīs savas funkcijas. Pērkot DELTA greenline logus to izturība būs līdz 30 gadiem un līdz ar to reāla finanšu ekonomija, kā arī miers uz daudziem gadiem.
Strona internetowa http://www.deltaokna.pl używa cookies m.in. w celach: korzystania z witryny, usprawnienia procesu zapamiętywaniu ustawień. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twojej przeglądarce. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.